Welcome to White Horse Harriers

OJL Events Timetable

OXFORDSHIRE JUNIOR TRACK & FIELD LEAGUE TIMETABLE 2018

Time Track Event Age Group String   Time Field Event Age Group String
10:30 70mHdles U13G A + B + NS 09:30 Long Jump U13 NS
10:40 1500m U13B A + B + NS 10:00 Long Jump QK BLOCK C Quad Kids
10:50 75mHdles U15G A + B + NS 10:00 Vortex Throw QK BLOCK A Quad Kids
10:50 75mHdles U13B A + B + NS 10:00 Long Jump U13G A + B
11:00 1500m U13G A + B + NS 10:00 High Jump U15G/U17L A + B + NS
11:10 80mHdles U17L A + B + NS 10:00 Discus Throw U15B/U17M A + B + NS
11:10 80mHdles U15B A + B + NS 10:30 Long Jump QK BLOCK H Quad Kids
11:20 1500m U15G / U17L A + B + NS 10:30 Vortex Throw QK BLOCK B Quad Kids
11:35 100mHdles U17M A + B + NS 11:00 Long Jump QK BLOCK D Quad Kids
11:40 1500m U15B / U17M A + B + NS 11:00 Vortex Throw QK BLOCK L Quad Kids
12:00 75m Quad Kids D F G H J K 11:00 Shot Putt U13B A + B + NS
12:30 75m Quad Kids A B C E I L 11:00 Discus Throw U15G/U17L A + B + NS
13:00 100m U15B A + B + NS 11:30 Long Jump QK BLOCK I Quad Kids
13:05 100m U17M A + B + NS 11:30 Vortex Throw QK BLOCK G Quad Kids
13:10 100m U15G A + B + NS 11:30 High Jump U15B/U17M A + B + NS
13:15 100m U17L A + B + NS 11:45 Discus Throw U13G/U13B A + B + NS
13:20 100m U13G A + B + NS 12:00 Long Jump QK BLOCK E Quad Kids
13:25 100m U13B A + B + NS 12:00 Vortex Throw QK BLOCK C Quad Kids
14:00 400m U17M A + B + NS 12:00 Shot Putt U15G/U17L A + B + NS
14:05 300m U15B A + B + NS 12:00 Long Jump QK BLOCK L Quad Kids
14:10 300m U15G A + B + NS 12:30 Long Jump QK BLOCK J Quad Kids
14:15 300m U17L A + B + NS 12:30 Vortex Throw QK BLOCK H Quad Kids
14:20 600m QK BLOCK A A B C F I K 13:00 Long Jump QK BLOCK F Quad Kids
14:50 600m QK BLOCK H D E G H J L 13:00 Vortex Throw QK BLOCK D Quad Kids
15:20 200m U13G A + B + NS 13:00 High Jump U13G A + B + NS
15:25 200m U13B A + B + NS 13:00 Long Jump U13B A + B
15:30 200m U15G A + B + NS 13:00 Javelin Throw U15B/U17M A + B + NS
15:35 200m U15B A + B + NS 13:30 Long Jump QK BLOCK K Quad Kids
15:40 200m U17L A + B + NS 13:30 Vortex Throw QK BLOCK I Quad Kids
15:45 200m U17M A + B + NS 14:00 Long Jump QK BLOCK G Quad Kids
15:55 800m U13G A + B + NS 14:00 Vortex Throw QK BLOCK E Quad Kids
16:05 800m U13B A + B + NS 14:00 Shot Putt U13G A + B + NS
16:15 800m U15G / U17L A + B + NS 14:00 Javelin Throw U15G/U17L A + B + NS
16:25 800m U15B / U17M A + B + NS 14:00 Long Jump U15B/U17M A + B + NS
16:35 4 x 100m U11G TEAM 14:30 Vortex Throw QK BLOCK J Quad Kids
16:40 4 x 100m U11B TEAM 14:30 High Jump U13B A + B + NS
16:45 4 x 100m U13G TEAM 15:00 Long Jump QK BLOCK A Quad Kids
16:50 4 x 100m U13B TEAM 15:00 Vortex Throw QK BLOCK F Quad Kids
16:55 4 x 100m U15G TEAM 15:00 Javelin Throw U13B A + B + NS
17:00 4 x 100m U15B TEAM 15:00 Long Jump U15G/U17L A + B + NS
17:05 4 x 100m U17L TEAM 15:00 Shot Putt U15B/U17M A + B + NS
17:10 4 x 100m U17M TEAM 15:30 Long Jump QK BLOCK B Quad Kids
15:30 Vortex Throw QK BLOCK K Quad Kids
16:00 Javelin Throw U13G A + B + NS